tagasi tootekirjelduse juurde

TIENS tsink

Tsinki nimetatakse põhjusega tervise ja ilu elemendiks. Sel mikroelemendil on oluline roll mitmetes kehas toimuvates protsessides. Tsink aitab nahka, juukseid ja küüsi tervetena hoida. See toetab ka aju ja suguhormoonide funktsioone. Ei ole üllatav, et tsingipuuduses keha „hakkab streikima“. TIENS tsingi toidulisand aitab säilitada tervislikku tsingitaset kehas.

KIRJELDUS

Tsink on üks neist mikroelementidest, mis on keha korrapäraseks funktsioneerimiseks hädavajalikud. Seda on vaja enam kui 200 erineva ensüümi toimimiseks, mille hulka kuuluvad ka proteiinide, DNA ja RNA sünteesis vajalikud ensüümid. Tsingil on roll ka rakkude korrapärases jagunemises. Seepärast on tsink väga oluline loote arengus (see võib ennetada näiteks neuraaltoru defekte). Lisaks on tsink tähtis A-vitamiini vajaliku taseme säilitamisel vereplasmas – see aitab hoida silmanägemise tervist.

Tsink reguleerib naha ja limaskestade funktsioone, seepärast on sel oluline roll naha terve välimuse säilitamises. Tsingipuuduse esmased sümptomid on kergesti äratuntavad – naha välimus muutub haiglaseks, juuksed ja küüned kaotavad läike ning muutuvad hapraks. Tsink on hädavajalik paljude hormoonide jaoks, näiteks kasvuhormoonile või  gonadotropiinidele – hormoonidele, mis vastutavad suguelundite terve arengu eest (eriti poistel).

Tsink on oluline pankrease ja kilpnäärme funktsioonide jaoks. Sel on oma osa insuliini säilitamises ning türoksiini (T4) ja triiodotüroniini (T3) transformatsioonis. Kilpnäärmehormoon türoksiin määrab ära ainevahetuse kiiruse.

Inimene saab tsinki peamiselt toidust. Seda elementi leidub kõige rohkem vasika- ja sealihas ning kanamaksas, meretoitudes (näiteks austrites ja krabides), köögiviljades, täisteraleivas, kõrvitsaseemnetes, pähklites, munades, laabijuustudes, lihas (eriti punases lihas) ning tangus. Tsingipuuduse risk on kõige suurem madala kalorlusega dieedil olevatel inimestel, taimetoitlastel, magusaga liialdajatel, rasedatel, vanuritel ning lastel.

Tsingipuuduse puhul võib lisaks tasakaalustatud toitumisele olla kasu ka toidulisandist. TIENS tsingi preparaat aitab säilitada vajalikku tsingitaset organismis.

lugeda rohkem

KOOSTIS

Preparaat sisaldab tsinki kelaaditud kujul - tsinkbisglütsinaati, et tagada parem omastatavus. Tootele on lisatud glükoosi ja kanamuna proteiini pulbrit – viimast loetakse teistest proteiiniallikatest tõhusamaks, kuna see sisaldab suurel hulgal aminohappeid, mille inimene peaks toidust kätte saama.

TOIME

Preparaadi toimeained:

-     parandavad juuste ja küünte seisukorda ning soodustavad nende kasvu,

-    muudavad naha välimuse kaunimaks (aitavad vähendada aknet, liigset rasu, kiirendavad haavade paranemist, aitavad kaitsta rakke vananemist kiirendava oksüdatiivse stressi eest),

-    toetavad keha loomulikke kaitsemehhanisme,

-    toetavad silmanägemist,

-    toetavad põrna funktsioone,

-     positiivse mõjuga maitsemeelele, tõstavad isu,

-    võivad parandada mälu ja taju,

-    traditsioonilise Hiina meditsiini kohaselt tõstavad libiidot. Meestel soodustavad eesnäärme tööd ning testosterooni sünteesi. Omavad olulist rooli seemnevedeliku tootmises ning hoiavad spermat elujõulisena.

 

MANUSTAMINE

2-4 kapslit päevas pärast sööki.

Lisateave toodete kohta

PV / BV
13.5
Hind registreerimata klientidele
21.55
Hind TIENSi müügiesindajatele
17.24